Jak przeprowadzamy ozonowanie

Często pada pytanie: jak wygląda zabieg ozonowania od strony technicznej oraz jak klient ma się przygotować? W większości przypadków wszystkim zajmujemy się my i osoba zamawiająca usługę nie musi nic robić. Ale po kolei, opiszemy taki zabieg krok po kroku.

1. Przygotowanie pomieszczeń
 
Ozon jest gazem szkodliwym dla żywych organizmów, dlatego podczas zabiegu nikt nie może przebywać w pomieszczeniach, włącznie z roślinami oraz zwierzętami. Ważne jest również, aby pomieszczenie było szczelne i ozon nie wydostawał się do sąsiednich pomieszczeń lub na klatkę schodową. Ozon jest silnym utleniaczem i przyspiesza starzenie przedmiotów, jednak żeby były widoczne skutki jego działania trzeba uzyskać bardzo wysokie stężenie i przeprowadzać zabieg bardzo długo. W większości przypadków nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia telewizora, komputera, itp. ale na życzenie klienta można go owinąć folią stretch.

2. Rozstawienie oraz uruchomienie ozonatorów.

Podczas kolejnego etapu, nasz technik rozstawia generatory ozonu oraz dodatkowe wentylatory (jeśli jest taka potrzeba) i ustawia odpowiedni czas pracy urządzeń. Po opuszczeniu przez wszystkich pomieszczenia, włączane są ozonatory i zamykane jest pomieszczenie.
 
3. Monitorowanie ozonowania
 
Technik sprawdza czy pomieszczenie jest na pewno szczelne, czy ozon nigdzie nie wycieka oraz po 15-20 minutach wchodzi z miernikiem i sprawdza stężenie ozonu. Czynność ta, jest wykonywana w masce całotwarzowej, aby zapewnić bezpieczeństwo.
 
4. Czynności końcowe

Po wyłączeniu się generatorów ozonu (ozonowanie czynne), odczekujemy 30 - 60 min aby naprodukowany ozon dalej działał (ozonowanie bierne). Następnie technik wchodzi w masce oraz z miernikiem do pomieszczenia i otwiera okna, aby przewietrzyć pomieszczenie z pozostałości ozonu. W przypadku, kiedy nie ma możliwości otwarcia okien, możemy włączyć wentylacje. Po osiągnięciu bezpiecznego stężenia (0,1ppm,) można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń i cieszyć się ze środowiska wolnego od mikroorganizmów oraz niechcianych zapachów.

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl