Ozonator do samochodu - jaki wybrać?

Dbając o pielęgnację własnego samochodu, warto pomyśleć nie tylko o tym, co widoczne gołym okiem. Doskonałym wyborem będzie ozonator do auta. Dzięki niemu pokonać można zanieczyszczenia w kanałach wentylacyjnych, zneutralizować nieprzyjemne zapachy i pokonać bakterie, z którymi nie poradzą sobie płyny do czyszczenia i ściereczka. Sięgnięcie po dobrej jakości sprzęt to gwarancja skutecznego dezynfekowania samochodu. 

Jaki generator ozonu do samochodu? 

Wybierając ozonator do samochodu, kupujący otrzymają wiele ciekawych propozycji. Producenci dbają o udoskonalanie swoich sprzętów, regularnie zmieniają modele. Pracuje się nad ich lepszą i wydajniejszą pracą. Przed podjęciem decyzji powinno się brać pod uwagę takie kwestie jak:

  • zasilanie generatora
  • wydajność 
  • programator czasowy
  • technologia produkcji ozonu

Jakie zasilanie wykorzystuje generator ozonu?

Zazwyczaj generator ozonu do samochodu wykorzystuje napięcie 230 V. Jego wykorzystanie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego. Ewentualnością jest wykorzystanie przetwornicy napięcia 12 V. Podłączona do gniazda zapalniczki może być następnie źródłem zasilania dla generatora ozonu. 

Ozonator do samochodu – jaka wydajność sprzętu?

Jeśli wybierasz urządzenia do ozonowania, weź pod uwagę ich wydajność. To najważniejszy parametr takiego urządzenia, ponieważ ozon musi dotrzeć do wszystkich zakamarków. Specjaliści podają, że minimalna produkcja ozonu to 5 gramów na godzinę. W związku z tym, że ozon szybko rozkłada się w powietrzu, urządzenie musi nadążać z produkcją nowych cząstek, zanim poprzednie się rozpadną. Tylko wtedy uda się utrzymać wysoki poziom ozonu w kabinie i dezynfekcja będzie skuteczna. 

Ozonator do auta – technologia produkcji ozonu 

Charakterystyczny dla ozonu jest szybki rozpad do tlenu. Nie można go transportować w butlach i dlatego konieczny jest specjalny generator, który na bieżąco tworzy gaz. Technologia produkcji ozonu wykorzystuje procesy znane z natury. To produkcja fotochemiczna i bioelektryczna wykorzystująca tlen w powietrzu. Do tego celu wykorzystuje się lampy UV, bądź wyładowania koronowe, w których imituje się uderzenie pioruna.

Programator czasowy 

Warto postawić na ozonator, który będzie posiadał programator czasowy. To podzespół, który pozwala na ustawienie czasu pracy ozonatora do samochodu. Po tym jak ten czas mija, urządzenie automatycznie się wyłącza. Przy produkcji ozonu na poziomie 5-7 g na godzinę wystarczy godzina na dezynfekcję samochodu. 

Podsumowanie – jak znaleźć dla siebie ozonator?

Szukając urządzenia do ozonowania, powinno się zwrócić uwagę na wspominane powyżej kwestie. Warto stawiać na krajową produkcję i zdecydować się na polski ozonator. W ofercie Fabryki Ozonu znajdują się wysokiej jakości urządzenia spełniające powyższe kryteria. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą, jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam urządzenia spełniające wasze oczekiwania.

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl