Ozonowanie niszczy koronawirusa

Czym jest koronawirus?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęstsze objawy to: gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, ogólne zmęczenie. Koronawirus dotyka najczęściej osób starszych - narażeni na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są też szczególnie osoby z obniżoną odpornością i przewlekłymi chorobami. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową -  zarówno sam sposób zakażenia, jak i objawy, przypominają więc często inne rodzaje infekcji, w tym popularnej grypy. 

 

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem stwierdzono w Chinach (99%), szczególnie w prowincji Hubei. Zarażeni lub nosiciele "zabrały" wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Polsce) kolejne osoby.
Badania nad tym jak powstrzymać rozprzestrzeniający się koronawirus trwają. W tym momencie nie ma jeszcze przeciw niemu szczepionki. Rozpoznając u siebie objawy, należy powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną.

 

Jak się chronić przed koronawirusem?

Ministerstwo Zdrowia zaleca poniższe metody zapobiegania zakażeniu:

  • Częste mycie rąk za pomocą mydła i wody lub używanie płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
  • Podczas kaszlu i kichania zakrywanie ust i nosa zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
  • Unikać dotykania oczu, nosa i ust. Dotykanie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może powodować przeniesienie wirusa z powierzchni na siebie.

 

Każdy kto zastanawia się jak skutecznie chronić się przed koronawirusem, powinien stosować się do poniższych wskazówek. Ich przestrzeganie może zapobiec również rozprzestrzenianiu się innych chorób. 

 

Czym jest i jak działa ozonowanie?

Wiele opublikowanych prac naukowych potwierdza, że ozon skutecznie niszczy koronawirusa SARS. Budowa nowego 2019-nCoV  jest bardzo podobna do SARS. Wstępne wyniki badań, prowadzone w Institute of Virology, Hubei (Chiny) potwierdzają, że ozon niszczy nowego koronawirusa 2019-nCoV. Dzięki generatorom ozonu możesz zabezpieczyć swoje zdrowie!

Ozonowanie dezynfekuje dokładnie powietrze oraz powierzchnie (eliminuje wszelkie wirusy, bakterie i zarodniki grzybów), penetrując każdy zakamarek pomieszczenia.Tlen jest jedynym produktem końcowym tego procesu. Warto więc przeprowadzać ozonowanie wnętrza prywatnego samochodu, jak i każdego innego pojazdu. Ozonowanie zalecamy też w obiektach, w których mogła przebywać osoba chora lub zarażona. Są to więc w szczególności nie tylko środki transportu publicznego, służba zdrowia, przedszkola, szkoły i hotele. Warto zwrócić też uwagę na ozonowanie żłobka, sklepów, galerii i restauracji, czyli wszędzie tam, gdzie znajduje się pewnego rodzaju przestrzeń publiczna. Prowadząc zakład pracy lub zarządzając dowolnymi instytucjami, możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez ich usuwanie ozonowaniem wykonywanym przez fachowców. 

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl