Zalało piwnicę? Garaż?

W życiu spotykają nas różne niespodziewane sytuacje, niektóre z nich mają przykre skutki. Należy do nich między innymi zalanie. Etap przywracania mieszkania, garażu, piwnicy lub innego lokalu do właściwego stanu powinien obejmować ozonowanie po zalaniu. Ta usługa dezynfekcyjna likwiduje nie tylko drobnoustroje, lecz także nieprzyjemny zapach. Jeśli doświadczyłeś awarii instalacji wodnej lub ulewnych opadów deszczu, zgłoś się do nas. 

 

Ozonowanie po zalaniu - dlaczego trzeba je przeprowadzić? 

Następstwo zalania to nie tylko stojąca woda na podłodze, czy mokre ściany. Zawsze wiąże się to w konsekwencji z rozwojem drobnoustrojów, gniciem elementów wyposażenia, a także z niemiłym zapachem stęchlizny. Dezynfekcja po zalaniu jest konieczna, żeby móc na nowo funkcjonować. Nie należy bezradnie rozkładać rąk, ale szybko działać. Najpierw usunięcie przyczyny - opady ustaną, a instalację wodną naprawi ekipa hydrauliczna. Kiedy uda się usunąć wodę, trzeba dalej solidnie osuszyć pomieszczenie i wszystkie znajdujące się w nim przedmioty. Zapobiega to szybkiemu namnażaniu grzybów i bakterii, które uwielbiają wilgotne środowisko i rozwijają się w nim. Ostatnim etapem jest ozonowanie pomieszczenia po zalaniu.

Dlaczego ozonowanie po zalaniu jest tak ważne? Wilgoć, nawet jeśli pozbyliśmy się jej bardzo szybko, mogła już wyrządzi szkody, które są szkodliwe dla organizmu. Mowa tu o bakteriach i zarodnikach grzybów. Dezynfekcja po zalaniu usunie też zapach stęchlizny i przywróci komfort korzystania z lokalu. Niezawodny ozonator zapobiegnie też dalszemu rozwojowi grzyba oraz jego wykwitom na ścianach. Usuwanie grzyba jest bardzo trudnym i dość inwazyjnym zabiegiem, który wiąże się ze zrywaniem tynku ze ścian. Należy również pamiętać o tym, aby takie pomieszczenia regularnie wietrzyć i trzymać w nich możliwie optymalną temperaturę.

 

Skuteczne przywracanie komfortowych warunków

Ozonowanie po zalaniu jest potrzebne tak jak ozonowanie po pożarze, zgonie i innych sytuacjach. Zachęcamy również do korzystania z naszej usługi ozonowania pomieszczeń zawilgoconych, z zapachem stęchlizny, gdzie czujemy pleśń i obawiamy się o nasze zdrowie. Dezynfekcja ozonem pomoże przywrócić czyste powietrze i bezpieczeństwo w trakcie użytkowania lokalu i przedmiotów znajdujących się w środku. 

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl