Ozonowanie samochodów

Jeśli nie spotkałeś się wcześniej z usługą, jaką jest ozonowanie samochodu, przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, co daje ozonowanie auta i dlaczego jest najskuteczniejszą metodą w walce z nieprzyjemnym zapachem i szkodliwymi substancjami (tj. bakterie, wirusy i grzyby).

 

Ozonowanie samochodu to najskuteczniejszy zabieg dezynfekcji i dezodoryzacji

Niezależnie od tego, jak dbamy o nasze auto, zawsze pozostają w nim jakieś nieprzyjemne zapachy. Palenie papierosów, przewożenie zwierząt lub rozlane płyny pozostawiają po sobie odór. Jedną z najskuteczniejszych metod jest ozonowanie, które wykorzystuje ozon - alotropową odmianę tlenu, składającą się z trójatomowych cząsteczek. Ozonowanie nie tylko usuwa przykre zapachy, lecz także dezynfekuje wnętrze pojazdu oraz kanały wentylacyjne. Ozonowanie również neutralizuje alergeny, co oznacza, że samochód staje się przyjazny alergikom.

 

Jak wygląda ozonowanie? O czym jeszcze warto wiedzieć? 

Ozonowanie aut to zabieg, który polega na opróżnieniu pojazdu ze wszystkich zbędnych przedmiotów i umieszczeniu generatora ozonu wewnątrz samochodu. Ustawienie nawiewu na obieg zamknięty sprawia, że ozon jest pobierany z kabiny auta, przechodzi przez cały układ wentylacji a następnie z powrotem wtłaczany jest do wnętrza. Ile trwa ozonowanie auta? Czas takiego zabiegu wynosi 20-30 minut. Po tym czasie następuje wietrzenie pojazdu i klient może bezpiecznie odjechać.

Ozon jest gazem składający się z trzech atomów tlenu. Ozonowanie samochodu polega na uwolnieniu się jednoatomowego tlenu i jego reakcji z cząsteczkami zapachu, bakteriami, wirusami oraz grzybami. Niewykorzystany ozon z powrotem rozkłada się do tlenu, pozostawiając po sobie tylko świeży zapach. Dzięki temu kierowca i pasażerowie zyskują większy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Poza  odczuwalną świeżością, nie są narażeni na infekcje z powodu namnażania się bakterii i innych mikroorganizmów. 

 

W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalny ozonator do auta, który jest wydajny i bezpieczny dla otoczenia. Ozonowanie samochodu polecamy przeprowadzać 2 razy w roku.

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl