Ozonowanie sposobem na alergie

Żyjemy w czasach, kiedy alergie stały się zmorą już 1/3 społeczeństwa.  Co możemy zrobić, by nasze mieszkanie było wolne od alergenów?

 

Czym jest ta dolegliwość, zwana alergią? Samo znaczenie pochodzi od połączenia dwóch greckich słów:  „allos” – inny oraz „ergon” – działanie. Alergia jest więc nadmiernym działaniem organizmu, to nadwrażliwość na określone alergeny, np. bakterie, środki chemiczne, pokarmy, pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocza kurzu domowego.
Alergie dzielimy na całoroczne (uczulenie na kurz domowy, orzechy, sierść zwierząt) oraz na sezonowe (pyłki roślin).

Nadwrażliwość na alergeny wywołuje bardzo niekomfortowe i uporczywe dolegliwości, jak swędzenie oczu, napady kichania, łzawienie oczu, bóle zatok, wodnisty katar. Zdarza się, że są osoby uczulone do tego stopnia, że kontakt z zakazaną substancją może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, a nawet śmierci ( penicylina, aspiryna, orzechy).

Każdy alergik robi wszystko, aby unikać alergenów. Zwłaszcza w swoim domu, w którym ma odnaleźć spokój i odpoczynek, a nie walczyć z dolegliwościami.
Bardzo łatwo ograniczyć spożycie pokarmów, wywołujących nadwrażliwość, to samo dotyczy leków. Trochę trudniej walczyć z roztoczami, które żyją w naszym otoczeniu, a których nie widać gołym okiem. Latem możemy często wietrzyć mieszkanie, czym powodujemy ginięcie roztoczy (wysuszenie). Lubią one wilgotne środowisko. Zimą już niechętnie otwieramy okna, bojąc się wychładzania pomieszczeń i wpuszczania smogu z zewnątrz.

Z pomocą przychodzi nam ozon, gaz naturalnie występujący w powietrzu, a wytwarzany podczas burzy. Sztucznie jesteśmy w stanie wyprodukować go w domowych warunkach przy pomocy generatora ozonu. Urządzenie to wykorzystuje tlen z powietrza, a dzięki swej niepowtarzalnej konstrukcji wytwarza ozon.

Ozon likwiduje alergeny z powietrza oraz każdej powierzchni naszego mieszkania. Przy okazji pozbywamy się niechcianych zapachów oraz wszędobylskich zarazków.
Zabieg ozonowania pozwala na skuteczne, szybkie i bezinwazyjne uzyskania czystego, świeżego i zdrowego powietrza.

Zalecamy przeprowadzać  ozonowanie raz  w miesiącu w pomieszczeniu, gdzie śpi alergik, a reszte pomieszczeń raz na 2-3 miesiące.

Trioxygen

Przedpole 1 lok. 12; 02-241 Warszawa

Dział handlowy

+48 600 096 101 |

+48 601 767 775

ozone@trioxygen.pl
Ozonowanie

+48 600 096 101

ozonowanie@trioxygen.pl